Podle Topolánka se vztahy USA s Evropou zlepšují

Předseda občanských demokratů Mirek Topolánek se krátce v administrativní budově přiléhající k Bílému domu setkal s prezidentem Georgem Bushem v rámci snídaně s dvaceti lídry pravicových stran, kteří se setkávají ve Washingtonu. Mirek Topolánek Georgi Bushovi předal knihu unikátních fotografií z osvobozování Plzně. Mluvili o boji proti terorismu, individuálních svobodách a odpovědnosti středopravicových a konzervativních stran za další vývoj ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Foto: Miroslav Konvalina

Předseda ODS si po jednáních ve Washingtonu myslí, že Bushova administrativa je ve druhém funkčním období George Bushe aktivnější směrem k Evropě a že nastalo jisté oteplení. Česko-americké vztahy budou podle Mirka Topolánka v září korunovány přijetím prezidenta Václava Klause v Bílém domě. Česká republika má ve Washingtonu dobré jméno díky stabilitě a účasti v misích.

Mirek Topolánek si ale nemyslí, že dojde v brzké době ke zrušení vízové povinnosti pro naše občany cestující do USA. Vyslovil se ale pro navracení poplatků za víza odmítnutým žadatelům.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme