Podle tuniského prezidenta jsou za vraždou opozičního lídra odpůrci demokratické cesty

Tisíce Tunisanů vyšly do ulic kvůli vraždě opozičního předáka Šukrího Bilajdy. Neznámý muž ho dnes přímo před jeho domem střelil do hlavy a do hrudi. Sekulární opozice obviňuje vládu vedenou umírněnými islamisty a vyzývá ke generální stávce. Podle dočasného prezidenta Munsifa Marzúkího mají vraždu na svědomí nepřátelé tuniské revoluce a demokratických změn v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tuniský prezident Munsif Marzúkí

Tuniský prezident Munsif Marzúkí | Zdroj: Reuters

„Politický model založený na demokracii, pluralismu, to je model tuniské budoucnosti. Je v něm místo pro umírněné islamisty, je ale veskrze moderní a podporuje občanská práva i svobody a také dobré vztahy se Západem,“ řekl dočasný prezident Munsif Marzúkí.

„V naší zemi existují síly, stoupenci minulého režimu a radikálové, které chtějí tento model zničit. Tato politická vražda je dalším pokusem poštvat sekulární Tunisany proti věřícím, je to snaha o vyvolání chaosu. My jsme ale odhodlaní budovat mírumilovný stát,“ tvrdí prozatímní hlava státu.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme