Podle týdeníku Der Spiegel asijští sázkaři zmanipulovali osmifinále fotbalového mistrovství světa

Osmifinále fotbalového mistrovství světa před dvěma lety mezi Brazílií a Ghanou prý zmanipulovala asijská sázkařská mafie. S tímto bombastickým odhalením přišel v rozhovoru pro německý týdeník Der Spiegel kanadský investigativní novinář. Ten taky tvrdí, že předem domluvené byly taky výsledky dvou zápasů v německé bundeslize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letí míč do branky? | Foto: Jiří Hošek

Novinář Declan Hill sbíral v prostředí asijských sázkařských gangů tři roky materiál pro svou knihu Jistá vítězství. V ní přichází s odhalením skandálu dosud nevídaných rozměrů. Sázkaři z Bangkoku si prý před dvěma lety s hráči Ghany domluvili porážku jejich týmu v osmifinále světového šampionátu s Brazílii o dvě branky. "Kanárci" nakonec skutečně vyhráli 3:0.

Prostředníkem při domlouvání kolosálního podvodu měl být gólman ghanské reprezentace Abukari Damba. Hill taky píše o dvou zmanipulovaných zápasech první a druhé německé bundesligy v roce 2005. Na nich měl miliony eur vydělat gang kolem Malajce Williama Lima. Ten měl mít přímé kontakty na některé hráče Kaiserslauternu nebo Karlsruhe. Vedení bundesligy i Německý fotbalový svaz už přislíbily, že se podezřením budou zabývat.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme