Podle Václava Klause jsou eurovolby zbytečné

Český prezident Václav Klaus označil blížící se volby do Evropského parlamentu za zbytečné. Rekordní neúčast, kterou naznačují průzkumy, plyne podle něj z toho, že lidé v Evropě nevnímají tyto volby jako důležité.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prezident Václav Klaus | Foto: Tomáš Adamec

V době, kdy předvolební kampaně v Evropě finišují, prezident Klaus znovu demonstroval svou skepsi ve vztahu k evropským institucím. "Je zbytečné dělat evropské volby, to jsou stejně takové polovolby, takže já bych spíše bral v úvahu, kdyby jednotlivé parlamenty posílaly své zvolené poslance do těchto organizací a orgánů", řekl v Paříži Václav Klaus. Jedinými zásadními institucemi v unii jsou podle něj národní parlamenty.

České působení v čele unie označil Klaus za úspěšné. "Jsme spokojení, že měsíce českého předsednictví nejsou charakterizovány nárůstem protekcionismu a přehnané regulace, což je pozitivní úspěch v době ekonomické a finanční krize," řek prezident.

Mnoho informací, článků a audiozáznamů k volbám do Evropského parlamentu naleznete na našem speciálním webu. Jeho prostřednictvím také budete moci on-line sledovat zpracování volebních výsledků.

Igor Maňour, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme