Podnikatel dostal 13 let za zmařenou zimní olympiádu neslyšících v Tatrách

13 let za mřížemi stráví muž, který způsobil jeden z největších mezinárodních skandálů Slovenska. Podnikatel Jaromír Ruda slíbil, že zorganizuje v Tatrách zimní olympiádu neslyšících. Sportovní akci ale nepřipravil, a peníze na ni určené zpronevěřil. Soud ho uznal vinným.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry | Foto: Miroslav Chnurik

Jediný člověk poškodil pověst celé země, alespoň v kruzích handicapovaných sportovců. Jaromír Ruda až do poslední chvíle tvrdil, že deaflympiáda v Tatrách bude, a že přípravy běží podle plánu. Ani mezinárodní kontroly neodhalily, že si všechno vymyslel, a že olympiáda neslyšících není vůbec připravená.

Pravda vyšla najevo teprve několik dnů před plánovaným začátkem her. To už ale na Slovensko přijeli sportovci z celého světa odhodlaní soutěžit. Hry se nekonaly a podnikatel Ruda podle soudu zpronevěřil spolu s dalším notářem 1,6 milionu eur a dostal 13letý trest. Proti rozsudku se na místě odvolal.

Vojtěch Berger, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme