Podnikatel Pitr zůstává dál ve švýcarské vazbě

Kontroverzní český podnikatel Tomáš Pirt neuspěl ve Švýcarsku se stížností proti své vazbě. Potvrdilo to tamní ministerstvo spravedlnosti. Řízení o Pitrově vydání do České republiky stále pokračuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Pitr. (Archivní snímek) | Foto: Archiv ČRo

Mluvčí švýcarského ministerstva spravedlnosti Folco Galli ČTK řekl, že nejvyšší trestní soud zamítl Pitrovu stížnost proti vazbě 25. srpna.

Pitra zadrželi švýcarští policisté v červenci v alpském středisku Svatý Mořic na základě mezinárodního zatykače.

Začátkem srpna pak české úřady podaly žádost o vydání podnikatele do vlasti kvůli výkonu trestu, švýcarské ministerstvo spravedlnosti ji od té doby posuzuje.

V České republice Pitr před čtyřmi roky dostal pětiletý trest za daňové delikty. Pobytu za mřížemi se ale vyhnul útěkem do ciziny. Pátrání po něm trvalo tři roky. Švýcarům se Pitra podařilo zadržet poté, co dostali od českých kolegů detailní informace o podnikatelově pohybu.

Pitr trvá na své nevině. Jeho právník již dříve uvedl, že Česko porušuje právo podnikatele na spravedlivý proces. Ve Švýcarsku prý Pitr pobýval z obavy o svůj život a čekal tam na vyřízení opravných prostředků ve svých trestních kauzách.

Lenka Jansová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme