Podobně jako ve filmu Terminál. Ital žil devět měsíců na letišti, nakonec mu pomohl magistrát

Třiaosmdesátiletý muž, který posledních devět měsíců žil na boloňském letišti, získá nový domov. Na terminál se přestěhoval, protože nedokázal platit nájem.

Bologna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

muž letiště spánek

muž letiště spánek | Zdroj: Adobe Stock | Licence Adobe Stock

Arnaldo je sicilský důchodce. Pracoval jako vinařský poradce, ale v posledních letech si se svým sociálním důchodem už nemohl dovolit zaplatit byt. Proto se nejprve obrátil na sociální služby svého města a poté se rozhodl vyhledat azyl na letišti v Bologni. V létě spal venku, „aby neobtěžoval“, v mrazu se pak ale musel ubytovat uvnitř odbavovací haly. Tady ho překvapilo nečekaně vřelé přijetí, jak informoval web Euronews.

Jinde počet bezdomovců roste, ve Finsku klesá. Z ulice se dostávají díky speciálnímu projektu a poradcům

Číst článek

Zaměstnanci letiště Marconi, sedmého největšího v Itálii, se pro Arnolda stali jakousi novou rodinou. Dali mu spací pytel, hostesky a stevardi mu během dne nabízeli kávu a jídlo a v trafice měl k dispozici čerstvé noviny. Příběh místy připomíná film Terminál s hlavním hrdinou v podání Toma Hankse. Ten ale na letišti uvízl z byrokratických důvodů.

S Arnoldem nakonec všechno dobře dopadlo. Po devíti měsících jeho pobytu na letišti se do věci vložil boloňský magistrát. Zatímco se mu snaží najít trvalý domov, bydlí sicilský důchodce v hotelu. Luca Rizzo Nervo, boloňský radní pro sociální péči, vzniklou situaci vysvětluje tak, že se Arnaldo do Boloně přestěhoval, ale nekontaktoval místní sociální služby.

Když se o jeho případu dozvěděly, hned mu poskytly podporu. Radní také uvedl, že ho mrzí, že se o případu dozvěděl až z médií. „Chtěl bych srdečně poděkovat těm, kteří spontánně nabídli svou solidaritu, ale je důležité, aby se podobné případy neprodleně hlásily příslušným institucím k odbornému posouzení. A rychle se hledalo řešení,“ popsal Nervo.

Tamara Kocourková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme