Podpořili Pellegriniho a přišli o sponzory. Teď si slovenský zápasník Végh a modelka Alagič stěžují

Slovenský zápasník Attila Végh a modelka Jasmina Alagič přišli o stávající či plánovanou spolupráci se sponzory. Raper Patrik Vrbovský (Rytmus), modelčin manžel, zase po dotazech novináře zveřejnil jeho telefonní číslo. Zmíněná trojice, kterou na sociálních sítích sledují stovky tisíc lidí, podpořila před druhým kolem přímé volby hlavy státu Petra Pellegriniho (Hlas), jenž v hlasování uplynulou sobotu porazil svého soupeře Ivana Korčoka.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atilla Végh a Jasmina Alagič

Atilla Végh a Jasmina Alagič | Zdroj: Koláž iROZHLAS.cz / Profimedia

Végh, který přišel o spolupráci se slovenským zastoupením automobilky Renault, krok kritizoval a zveřejnil také komunikace svého manažera se společností. Ta své rozhodnutí zdůvodnila tím, že její pravidla nedovolují, aby takzvaní ambasadoři značky Renault byli politicky aktivní.

„Dnes jsem obdržel e-mail, kterým mě jistá komerční značka ‚trestá‘ za to, že jsem svobodně projevil při volbě prezidenta svůj politický názor a přesvědčení v domněnce, že žijeme v zemi, kde se to svobodně projevit může,“ napsal zápasník.

Na svém instagramovém profilu, kde ho sleduje 400 tisíc lidí, doplnil: „Ve světle aktuálních událostí se s vámi potřebuji podělit o zkušenost, která ve mně vzbudila pocit, že se vrátil komunismus.“

Modelka Alagič zase kvůli vyjádřením v souvislosti s prezidentskými volbami přišla o spolupráci s rakouským výrobcem nápojů Rauch. V reakci napsala, že „toto je ta svoboda slova“ a že kontaktovala své právníky.

Jde dle ní o šikanu, proti které se chce bránit. Argumentuje i tím, že neměla s firmou uzavřenou smlouvu, v níž by bylo uvedeno, že musí vystupovat apoliticky. 550 tisíc svých sledujících vyzvala, ať si udělají názor sami.

Instagramový příspěvek | Foto: instagram Jasminy Alagič

Raper Vrbovský, který vystupuje pod uměleckým jménem Rytmus a který rovněž podpořil Pellegriniho, zase zveřejnil telefonní číslo na reportéra spolu s odpovědí na jeho dotazy. Ten se ho ptal na schůzku na úřadu slovenské vlády a na to, zda se na ní mluvilo o jeho podpoře Pellegrinimu.

Rytmus tvrdil, že šlo o romské projekty a o projekt o svobodě slova, protože podle něj na Slovensku funguje demokracie jen podle liberálních médií. Následně se Rytmus za zveřejnění telefonního čísla reportéra omluvil, současně ale psal o „jednostranných novinářích“.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme