Mladík se ve Francii vydával za studenta medicíny a chodil na stáže do nemocnic. Pomohla mu i epidemie

Francouzští kriminalisté zahájili trestní řízení s devatenáctiletým mladíkem, který opakovaně předstíral, že je studentem medicíny, a chodil na stáže do nemocnic. Od začátku března byl dokonce zaměstnaný v domově s pečovatelskou službou v departementu Seine-Maritime. O případu informoval list Le Figaro.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci na jednotce intenzivní péče. (ilustrační foto)

Zdravotníci na jednotce intenzivní péče. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Policie mladíka vyšetřuje pro podezření z „nelegální lékařské praxe, neoprávněného používání statusu studenta medicíny, nelegitimního přístupu k lékařským informacím a ohrožení druhých“. Ve vyšetřovací vazbě falešný medik podstoupil psychiatrické vyšetření a byla mu doporučena léčba.

Policie obvinila ženu za podvod se sbírkou na údajné sirotky. Hrozí jí až osm let ve vězení

Číst článek

Mladík zfalšoval studentský průkaz, s jehož pomocí se přihlásil na online přednášky. Na nich se seznámil s pravými mediky, dostal se do jejich facebookové skupiny a nabízel, že za některé z nich vezme služby, které se jim nehodí.

Od června 2020 do března 2021 odsloužil několik směn jako pomocná zdravotnická síla v pařížských veřejných nemocnicích nebo na operačním sále. Neoprávněně působil také v psychiatrické léčebně, kde pacientům podával chybné informace a předepisoval jim léky prostřednictvím aplikace, kterou odcizil lékařům.

Falešného medika objevila a nahlásila jedna pařížská nemocnice, trestní oznámení na něj podala i fakulta medicíny, ke které se neoprávněně hlásil.

Jedním z důvodů, proč mladíkovi jeho jednání procházelo, je epidemie covidu-19. Vysokoškolské přednášky jsou kvůli ní online a studenti do školy prakticky nedocházejí. Působí naopak v nemocnicích, které jsou již několik týdnů na pokraji zhroucení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme