Podzemí pod bulharskou metropolí Sofie protne třetí trasa metra

Bulharská metropole Sofie bude mít třetí linku podzemní dráhy. Sofijská primátorka Jordanka Fandakova oznámila, že se začne stavět příští rok na jaře. V bulharské televizi upozornila obyvatele, že výstavba tunelového trojúhelníku v sofijském podzemí způsobí dopravní komplikace na povrchu. Nová trasa doplní dnešní dvě linky vedoucí severojižním a východozápadním směrem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metro Sofie

Metro Sofie | Foto: CC BY-SA 2.0, Maile and Justin McCarthy

Třetí trasa sofijského metra bude mít celkem 19 stanic a spojí hustě zalidněná sídliště na severovýchodě a jihozápadě města. První úsek povede od Zajmova parku v centru Sofie na její jižní okraj a bude mít sedm stanic.

Zelená linka protne modrou a červenou trasu. Cestující by se měli vagony na nové lince projet v roce 2018.

Loni získala Sofie na dostavbu své podzemní dráhy 400 milionů eur z fondů Evropské unie. Za ty mimo jiné postavila prodloužení nejstarší červené trasy až na letiště na východě metropole.

Dnes má sofijské metro tři desítky stanic. První úsek podzemní dráhy začal v Sofii sloužit cestujícím v lednu 1998.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme