Pohled na Paříž s bruslemi na nohou - i to nabízí Eiffelova věž

Pařížané milují bruslení. A to tak, že na těch nejatraktivnějších místech města najdete v závěru roku kluziště. Největší je v Grand Palais, ale bruslí se například i na Trocaderu. Nejromantičtější kluziště ale najdete v prvním patře Eiffelovky. Pohled na Paříž z výšky a s bruslemi na nohou - tomu odolá jen málokdo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kluziště v Eiffelově věži

Kluziště v Eiffelově věži | Zdroj: Reuters

Těžko říci, kde se v Pařížanech vzala taková posedlost kluzišti. Hokej nemá v zemi moc velkou tradici, s krasobruslením je to lepší, ale přesto si lze jen těžko vysvětlit, proč o vánočních svátcích a v závěru roku tráví čas tolik lidí na bruslích.

Největší kluziště je v Grand Palais, ale nejpopulárnější je bruslení před radnicí. Toto kluziště bylo otevřeno asi před deseti lety a stává se stále populárnějším. Všechno kolem je velmi profesionální, najdete tu lékaře ale také zkušené bruslaře, kteří začátečníkům radí a pomáhají jim s prvními pokusy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi bruslaře zavítal na Eiffelovu zpravodaj Jan Šmíd

„Chodím sem pravidelně. Vím, že podobných kluzišť je v Paříži více, ale tady u radnice je to nejlepší,“ říká čtyřicetiletý právník z Paříže.

Za bruslením výtahem

Ale velkým hitem závěru letošního roku je bruslení na Eiffelovce. Výtahem vyjedete do prvního patra, zdarma si můžete půjčit brusle a pak už se jen vozíte.

Tedy, chce to chvilku trpělivosti, kluziště není zas tak velké a zájem je značný.

Celkový pohled na bruslení v Eiffelově věži | Foto: Reuters

„Není to tak, že bychom měli velké zástupy čekajících po celý den. Je to nárazové, často sem přijde několik menších skupinek, pak je to zase volnější,“ vysvětluje Erwan, jeden z pořadatelů.

„Ale je pravda, že trochu čekat se musí téměř pořád. Přece jen je to dost velká rarita, bruslit na Eiffelovce.“ A jak Erwan dodává, z těch, kteří sem přijdou, umí bruslit málokdo.

Hodně lidí sem přichází jen proto, aby si půjčili brusle a udělali fotku. O bruslení jim ani moc nejde ale fotka z kluziště na Eiffelovce zaslaná přátelům chytrým telefonem, to už závist vzbudí.

Paříž lze sledovat z výšky i s bruslemi na nohou | Foto: Reuters

Jan Šmíd, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme