S Barbarou Bushovou se rozloučilo na 1500 hostů, nechyběli ani čtyři exprezidenti

Na 1500 hostů se v houstonském kostele svatého Martina rozloučilo s bývalou první dámou Barbarou Bushovou. Při církevním obřadu promluvili rodinní známí i syn Bushové Jeb.

Houston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší první dáma zemřela v úterý ve věku 92 let. Mezi stovkami smutečních hostů byli i bývalí demokratičtí prezidenti Spojených států Bill Clinton a Barack Obama s manželkami.

Kromě nich byli poslednímu rozloučeni přítomni i další dva američtí exprezidenti, kteří patřili do nejbližší rodiny Barbary Bushové. Její syn George Bush mladší, který vládl USA v letech 2001 až 2009, a manžel George Bush starší, po jehož boku stála během působení v Bílém domě v letech 1989 až 1993. Jejich manželství trvalo 73 let.

Zemřela bývalá americká první dáma Barbara Bushová. Bylo jí 92 let

Číst článek

Současné vedení Bílého domu reprezentovala první dáma Melania Trumpová. Úřadující prezident Donald Trump se omluvil. Jeho přítomnost by totiž vyžadovala zvýšená bezpečnostní opatření, čemuž prý chtěl Trump zabránit z úcty k rodině Bushových.

Samotný obřad zahájili hosté zpěvem náboženských písní, na které navázala smuteční řeč dalšího syna Jeba, někdejšího guvernéra Floridy a rovněž uchazeče o republikánskou nominaci do prezidentských voleb v roce 2016.

Ostatky Barbary Bushové budou uloženy v areálu Texaské univerzity, a to v budově knihovny pojmenované po jejím muži Georgi Bushovi starším.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme