Pohřeb Borise Němcova bude bez Navalného, soud ho nepustil z vězení

Moskevský soud nepustil opozičního blogera Alexeje Navalného na zítřejší pohřeb Borise Němcova. Soud to zdůvodnil tím, že Navalnyj a Němcov nebyli příbuzní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé přinášejí květiny k místu, kde byl v pátek zavražděn Boris Němcov

Lidé přinášejí květiny k místu, kde byl v pátek zavražděn Boris Němcov | Zdroj: Reuters

Na pohřeb opozičního vůdce se nedostane ani předseda horní komory polského parlamentu Bogdan Borusewicz, kterému Rusko zakázalo vstup do země.

Ruská policie mezitím několikrát vyslechla přítelkyni Borise Němcova, žádné nové informace o jeho vraždě ale dosud nezjistila.

Třiadvacetiletá ukrajinská modelka Hanna Durycká je zřejmě jediným přímým svědkem Němcovovy vraždy. Ruské televizi si postěžovala, že ji kvůli tomu policie nechce pustit ze země.

„Tři dny mě doprovází ochranka, převážejí mě v policejním autě. A dosud mi nikdo neřekl, kdy mě pustí. A z jakého důvodu mě pořád zadržují," uvedla Durycká.

Němcovova přítelkyně je ve špatném psychickém stavu, a proto také odmítla test na detektoru lži. Na podrobnosti z vraždy si prý nevzpomíná.

Vyšetřovatelé tak stále nemají žádné stopy po muži, který Borise Němcova v pátek v noci zabil čtyřmi kulkami.

Pavlína Nečásková, Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme