OBRAZEM: Pohřeb Jeana-Paula Belmonda v centru Paříže. Rozloučila se nejbližší rodina a přátelé

V kostele Saint-Germain-des-Prés v centru Paříže se v pátek uskutečnil dvouhodinový pohřeb francouzského herce Jeana-Paula Belmonda, který zemřel v pondělí ve věku 88 let. Na rozdíl od čtvrtečního pietního aktu pro veřejnost byl samotný pohřeb vyhrazen jen pro nejbližší rodinu a přátele. V kostele zazněla hudba z filmu Profesionál, jak si přál samotný Belmondo, a po poledni zazněly kostelní zvony oznamující blížící se konec obřadu.

Paříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle BFM TV na pohřbu, který se konal za zavřenými dveřmi, promluvila Belmondova sestra Muriel. Slovo si vzal i herec Pierre Vernier, který stál Belmondovi po boku v mnoha filmech. Na svého dědečka stejně jako ve čtvrtek v Invalidovně i v pátek vzpomínal Belmondův vnuk Victor.

‚Pro mě není mrtvý.‘ V Paříži se tisíce lidí loučí s Jeanem-Paulem Belmondem, chystá se zádušní mše

Číst článek

Belmondovy pozůstatky ke kostelu přivezl tmavý vůz a rakev do kostela na ramenou vnesli čtyři muži v černých oblecích, na něž u vchodu čekal kněz ve fialovém rouchu. Před zavřením masivních dřevěných dveří chrámu do něj mezi posledními vešly Belmondovy děti Paul a Stella.

Po skončení obřadu před rakví opouštějící kostel nesli velkou fotografii elegantního Belmonda s úsměvem na tváři. Odjíždějící pohřební vůz vyprovodila nejbližší rodina, jejíž členové se v slzách objímali.

Stovky metrů dlouhá fronta

Prostranství před kostelem zaplnili již ráno fanoušci francouzského filmu, kteří přinesli množství květin. Lidé potleskem vítali Alaina Delona, kterého na pohřeb dlouholetého hereckého kolegy doprovodil syn Anthony Delon. Alain Delon si na žádost fotografů na několik okamžiků sundal protikoronavirovou roušku a pozdravil novináře i veřejnost.

VIDEO: Svět se rozloučil s Belmondem. Vedle rodiny a prezidenta se na pietu dostala i tisícovka fanoušků

Číst článek

„Jsem velmi smutný z toho, co se stalo. Ale mám velkou radost z toho, jak se zachoval svět a Francouzi. Vidíte, jsou tu všichni. Je to úžasné,“ řekl stanici BFM TV před kostelem další z francouzských herců Pierre Richard.

Rodina, politici a množství dalších lidí se s oblíbenou hvězdou stříbrného plátna loučili ve čtvrtek v pařížské Invalidovně během slavnostního pietního aktu. Po skončení tohoto ceremoniálu mohli zájemci přijít k vystavené rakvi, aby dali herci své poslední sbohem.

O tuto možnost stály tisíce lidí, kteří neváhali čekat až tři hodiny. Stovky metrů dlouhá fronta se před Invalidovnou vinula ještě o půlnoci. O Belmondově popularitě podle BMF TV svědčí i věková rozmanitost lidí, kteří se s ním přišli rozloučit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme