Pohřeb v bílém: tající led odhalil švýcarský manželský pár, který byl pohřešován 75 let

Rodiče sedmi dětí Marcelin a Francine Dumoulinovi, se v roce 1942 vydali podojit krávy do švýcarských hor a nikdy se nevrátili. Jejich těla zachovalá v ledu nyní objevil pracovník místní lanovky a rodina je bude moci konečně pohřbít.

Chandolin / Švýcarsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těla švýcarského páru se v ledovci zachovala i po 75 letech | Foto: AFP PHOTO / Glacier 3000 | Zdroj: Profimedia

Marceline Udry-Dumoulinové je 79 let a se svými rodiči mnoho zážitku nemá. Když měla čtyři roky, oba totiž zmizeli a ona ani jejích šest sourozenců je už nikdy neviděli. 

Kvůli teplému a suchému počasí tají ledovce. Vědci ve Švýcarsku je chtějí chránit umělým sněhem

Číst článek

Pár se 15. srpna 1942 vydal podojit krávy na pastvinu nad vesnicí Chandolin. „Bylo to poprvé, co s ním moje máma šla na takovou výpravu. Byla pořád těhotná a nemohla lézt v náročných podmínkách ledovců,“ popsala Udry-Dumoulinová osud svých rodičů. Případ zmizení čtyřicetiletého ševce Marcelina a sedmatřicetileté učitelky Francine se stal záhadou pro policii i rodinu, kteří, jak říká nejmladší dcera, po nich nikdy nepřestali pátrat.  

Odpovědi nejspíš poskytne až nález zaměstnance místní lanovky z poloviny července tohoto roku. Ten si v tajícím ledovci ve výšce 2615 metrů všiml těla muže a ženy, kteří na sobě měli oblečení z období druhé světové války. Těla se díky chladu velice dobře zachovala, v jejich blízkosti se našly i ruksaky, knížka, lahev a hodinky. I přesto, že u sebe měli doklady, jejich identitu ještě potvrdí DNA test. Místní se domnívají, že pár spadl do trhliny v ledovci a jejich těla odhalil až tající led.

„Strávili jsme celé naše životy tím, že jsme je bez přestání hledali. Chtěli jsme je jednoho dne pohřbít tak, jak si to zaslouží. Po 75 letech čekání mě táto zpráva naplňuje hlubokým klidem,“ řekla pro deník Le Matin Udry-Dumoulinová. „Na pohřeb si neobleču černou. Myslím, že bílá bude vhodnější. Představuje naději, kterou jsem nikdy neztratila.“

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme