Pohřeb vydavatelky The Washington Post přitáhl osobnosti

Hlavní město Spojených států se naposledy loučí s jednou z největších osobností novinářského světa Catherine Grahamovou, vydavatelkou listu The Washington Post. Pod jejím vedením odhalil list aféru Watergate a zveřejnil tajné informace o válce ve Vietnamu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Catherine Grahamová změnila list The Washington Post z průměrného plátku v americkou instituci. Původně plachá matka 4 dětí převzala vedení rodinného podniku po sebevraždě svého manžela. Do americké historie se zapsala odvážným rozhodnutím publikovat i přes konfrontaci s americkou vládou pentagonské dokumenty - tajné informace o válce ve Vietnamu. Coby vydavatelka podpořila mladé reportéry Boba Woodwarda a Carla Bernsteina v odhalování aféry Watergate, která vedla k pádu prezidenta Nixona. S Catherine Grahamovou, která zemřela ve věku 84 let, se dnes přišli do washingtonské katedrály rozloučit bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger, bývalý prezident Bill Clinton šéf společnosti Microsoft Bill Gates a další osobnosti.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme