Pohřeb zabitého Roma proběhl v klidu

Romové ze slovenské obce Magnezitovce se dnes rozloučili s jednapadesátiletým Karlem Sendreiem. Ten koncem minulého týdne za nejasných okolností zemřel na revúcké policejní stanici. Smuteční obřad proběhl v naprostém klidu. Romský parlament totiž zaručil mimořádná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, asi dvě stovky Romů se dnes také zúčastnily protestního pochodu proti policejnímu násilí a rasismu. Představitelé romské menšiny zopakovali, že trvají na ustavení zvláštní komise, která by případ objektivně vyšetřila. Netajili se obavami z manipulace s fakty ze strany nadřízených revúckých policistů, kteří podle nich spáchali rasistický trestný čin. Ministr vnitra Ivan Šimko se dnes zasadil o to, aby dva obvinění policisté byli postaveni mimo službu. Třetí byl propuštěn ve zkušební době. Obyvatelé obce Magnezitovce mezitím vyjádřili nesouhlas s mediálním obrazem celé kauzy. Před pohřbem iniciovali petici za pravdivé objasnění této tragické události. Protestují v ní také proti tvrzení, že smrt Karola Sendreie byla rasově motivovanou vraždou.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme