Pohřeb zabitého Roma proběhl v klidu

Romové ze slovenské obce Magnezitovce se dnes rozloučili s jednapadesátiletým Karlem Sendreiem. Ten koncem minulého týdne za nejasných okolností zemřel na revúcké policejní stanici. Smuteční obřad proběhl v naprostém klidu. Romský parlament totiž zaručil mimořádná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, asi dvě stovky Romů se dnes také zúčastnily protestního pochodu proti policejnímu násilí a rasismu. Představitelé romské menšiny zopakovali, že trvají na ustavení zvláštní komise, která by případ objektivně vyšetřila. Netajili se obavami z manipulace s fakty ze strany nadřízených revúckých policistů, kteří podle nich spáchali rasistický trestný čin. Ministr vnitra Ivan Šimko se dnes zasadil o to, aby dva obvinění policisté byli postaveni mimo službu. Třetí byl propuštěn ve zkušební době. Obyvatelé obce Magnezitovce mezitím vyjádřili nesouhlas s mediálním obrazem celé kauzy. Před pohřbem iniciovali petici za pravdivé objasnění této tragické události. Protestují v ní také proti tvrzení, že smrt Karola Sendreie byla rasově motivovanou vraždou.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme