Pohřební služby v Belgii šidí zákazníky

Na nesolidnost pohřebních služeb ukázal nejnovější spotřebitelský průzkum v Belgii. Těsně před dušičkovými svátky jej nechala provést Asociace na ochranu spotřebitelů. Zjistila, že rozdíl v ceně za určitý standard obřadu může být až 2 tisíce eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohřeb, obřadní síň

Ceny za pohřební služby se dají jen těžko porovnat. Podnikatelé v pohřebnictví se často snaží využít těžké emocionální situace pozůstalých.

Jak uvedla vlámská televize VRT, asociace se poptala na ceny smutečních obřadů ve 36 firmách a většinou dostala jen velmi hrubý odhad konečné sumy. Jedna z pohřebních firem dokonce vyčíslila cenu obřadu jen na zadní stranu obálky, ve které dotaz fiktivního zájemce dostala.

Spotřebitelská asociace si stěžuje, že ceny služeb nejsou transparentní. Čtyřicet procent podnikatelů v pohřebnictví nechce cenu obřadu předem vůbec odhadovat. Žádá nejdříve zakázku s úmrtním listem a pak teprve začíná cenu počítat.

Belgická asociace spotřebitelů žádá zavedení jednoduchých formulářů umožňujících ceny pohřebních obřadů porovnat a hlavně, aby tyto ceny byly veřejně známé.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme