V malajsijské džungli našli tělo pohřešované 15leté dívky z Británie, totožnost potvrdila rodina

V džungli poblíž malajsijského turistického resortu bylo v úterý nalezeno nahé tělo pohřešované 15leté dívky z Velké Británie. Rodina při ohledání zemřelé potvrdila její totožnost. Nora Anne Quoirinová, která trpěla mentálním i fyzickým postižením, byla nezvěstná více než týden, informovala agentura Reuters. Malajsijští policisté podle ní prověřují možnost, že tragické zmizení mělo kriminální motiv.

Seremban (Malajsie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři s tělem dívky | Foto: Lim Huey Teng | Zdroj: Reuters

Policie uvedla, že pátrací tým nalezl tělo bělošky vedle potoka asi 2,5 kilometru od ekologického resortu ve vnitrozemí jižní Malajsie, kde byla dívka 4. srpna naposledy spatřena. Ostatky byly vrtulníkem přepraveny do nemocnice k identifikaci a provedení pitvy. Její výsledky budou k dispozici ve středu.

Policie má za to, že mladá dívka vylezla z okna chaty v turistickém resortu, kde spolu s rodinou trávila dovolenou. Rodina po zmizení oznámila, že dívka není samostatná, sama by se nikam nezatoulala a že byla zřejmě unesena. Slíbila také odměnu 50 000 ringgitů (asi 275 000 Kč) tomu, kdo poskytne informace vedoucí k jejímu nalezení.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo až 350 lidí, včetně elitních jednotek s tepelnými detektory a policejními psy, dále dobrovolníci a dokonce i šamani. Přítomni byli i příslušníci policie z Irska, Francie a Británie.

Matka dívky byla Irka, otec Francouz, ale rodina žila více než 20 let v Londýně. Pozůstalým kondoloval irský premiér Leo Varadkar i francouzské ministerstvo zahraničí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme