Pohřešuje se už jen 10-15 občanů ČR

Počet hledaných Čechů ve Spojených státech byl zúžen na deset až patnáct osob. Jejich příbuzným konzulární úřad ministerstva zahraničí do konce týdne pošle formulář krizového štábu města New York, který pomůže americké straně při pátrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uvedl to ředitel konzulárního odboru ministerstva zahraničí Ivan Záleský. Žádné informace, že by se některý Čech stal účastníkem tragédie, ministerstvo dosud nemá. Do dnešního poledne evidují úřady podle Záleského 56 českých občanů, kteří pobývají ve Spojených státech a o nichž jejich rodiny zatím nemají zprávy.

České aerolinie čekají kvůli událostem ve Spojených státech pokles výnosů o deset procent. Oznámil to prezident společnosti Miroslav Kůla s tím, že jde o stovky miliónů korun. Letošní hospodaření aerolinií by podle něj mohlo lepším případě skončit okolo nuly. Na začátku roku firma odhadovala zhruba 340miliónový zisk. Jen za minulý týden ztratily aerolinie kvůli teroristickým útokům ve Spojených státech 30 miliónů korun.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme