Pojďte nám pomoci do Afghánistánu, vyzývají své spojence Američané a Britové

Americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová jednala v Londýně se svým britským protějškem Davidem Millibandem a pak v Downing Street s premiérem Gordonem Brownem. Oba státy vyzývají spojence v Severoatlantické alianci, aby se více podíleli na bojích proti guerillám Talibánu. Spojené státy mají v Afghánistánu dvacet devět tisíc vojáků, Británie sedm tisíc sedm set.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NATO | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Americká ministryně prohlásila, že jen malý počet zemí Severoatlantické aliance má vojáky v nejnebezpečnějších částech Afghanistánu. "Veřejnost by měla pochopit, že v Afghánistánu nejde o pořádkovou misi, nýbrž o boj proti vzbouřencům," řekla ministryně Riceová na společné tiskové konferenci se svým britským protějškem Davidem Millibandem.

Podle ministra Millibanda je současný stav sedm tisíc sedm set britských vojáků v Afghanistánu přiměřený. Premiér Gordon Brown v parlamentním prohlášení hovořil o nutnosti spravedlivého rozložení břemene v Afghánistánu na všechny spojence a jejich závazek očekává do dubnového summitu aliance v Bukurešti.

Milan Kocourek, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme