Pokladnu USA bude držet republikán O´Neill

Republikána Paula O'Neilla označil dnes zvolený prezident George Bush za nového ministra financí Spojených států. Oznámila to agentura AP, ale agentura Reuters dodává, že své rozhodnutí ohledně ministra financí Bush zřejmě dnes ještě neoznámí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O'Neill (65) je dlouholetým šéfem společnosti Alcoa, která je největším producentem hliníku na světě. Má těsné vztahy s řadou blízkých spolupracovníků Bushe, například viceprezidentem Dickem Cheneym, poradkyní pro národní bezpečnost Condoleezzou Riceovou a šéfem americké federální rezervní banky Alanem Greenspanem.

Zprávy o možné nominaci O'Neilla ministrem financí vyvolaly kritiku v řadách konzervativnějších republikánů, kteří negativně hodnotí jeho liberálnější přístup k daním za energie a ke snížení daňového zatížení obyvatelstva, které v předvolební kampani prosazoval Bush.

Ještě dnes večer by měl Bush na půdě Texaské univerzity oficiálně oznámit nominaci svého dlouholetého přítele Dona Evanse na post ministra obchodu, bývalého kubánského uprchlíka Mela Martineze do křesla bytové politiky a místního rozvoje a Annu Venemanovou na post ministryně zemědělství. Všechny nominace musí schválit Senát.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme