Bitcoin po tweetu Muska klesl na 42 185 dolarů, jeho hodnota je nejnižší za tři měsíce

Nejznámější kryptoměna bitcoin v pondělí při obchodování v Asii klesla až na nejnižší hodnotu za tři měsíce. Investoři prodávají kryptoměny v reakci na nejnovější tweet šéfa Tesly Elona Muska, který může naznačovat, že automobilka zvažuje prodej svých bitcoinů, nebo je možná již prodala.

Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při asijském obchodování bitcoin klesl až na 42 185 dolarů. | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

Při asijském obchodování bitcoin klesl až na 42 185 dolarů (téměř 885 000 Kč), nejníže od 8. února, a ztrácel tak devět procent. Další z měn ether klesala o osm procent a dogecoin o téměř sedm procent.

Musk v minulosti podpořil trh s kryptoměnami svým nadšením pro tato aktiva. V poslední době se však zdá, že jeho nadšení pro bitcoiny opadlo, zajímá se ale o dogecoiny, jakousi parodii na bitcoiny. Jeho změny názorů začínají děsit i dlouhodobé obchodníky s kryptoměnami.

Tesla přestane přijímat platby v bitcoinech za svá auta. ‚Je to na úkor životního prostředí,‘ napsal Musk

Číst článek

Minulý týden Musk uvedl, že Tesla přestane přijímat bitcoiny při platbách za svá elektroauta. Jako důvod uvedl obavy o životní prostředí, protože při zpracování transakcí s těmito měnami se spotřebuje obrovské množství energie. V neděli pak naznačil, že Tesla už možná také prodala bitcoiny, které dříve koupila.

V odpovědi na neověřený účet na twitteru majitele @CryptoWhale, který uvedl, že Tesla prodala své bitcoiny, ale také, že na Muska se snesla vlna nenávisti, Musk reagoval slovem „opravdu“. Není ale jasné, zda potvrdil prodej, či, že čelil nenávisti.

Minulý týden Musk uvedl, že Teslsa nebude prodávat své bitcony, kryptoměna však klesla téměř o čtvrtinu kvůli tomu, že Tesla nebude přijímat bitcoiny při platbách za své vozy.

Dogecoin také ještě plně neoživil z propadu způsobeného Muskovým prohlášením, ve kterém ho označil za švindl, i když předtím naopak výrazně cenu této kryptoměny zvýšil. Od počátku letošního roku dogecoin stoupl zhruba stonásobně. Ethereum posílilo čtyřnásobně a bitcoin o 45 procent, napsala agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme