Pokračování kauzy Dieselgate. Německá prokuratura prohledala sídlo a závod automobilky Audi

Německá prokuratura v úterý prohledala sídlo a jeden ze závodů automobilky Audi v souvislosti s rozšířením vyšetřování manipulací s testy emisí naftových motorů. Úřady prověřují podezření na podvod týkající se 210 000 vozidel prodaných v Evropě a USA, uvedla agentura Reuters.

Frankfurt nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozy Audi. Ilustrační foto. | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Nejvýdělečnější součást koncernu Volkswagen v listopadu 2015 přiznala, že její naftové třílitrové motory V6 byly vybaveny zařízením, které bylo ve Spojených státech považováno za nezákonné a umožnilo automobilům obejít emisní limity.

Desítky lidí žalují automobilky Volkswagen a Škoda. Chtějí odškodné za emisní skandál

Číst článek

Prokurátoři začali v Audi loni v březnu vyšetřovat, kdo je do kauzy týkající se 80 000 osobních vozů Audi a Porsche zapojen. Minulý týden prohledali obydlí několika současných i bývalých zaměstnanců společnosti.

Nyní prověřují podezření na podvod a nedovolenou reklamu týkající se minimálně 210 000 vozidel s třílitrovými motory, které byly od roku 2009 prodány v Evropě a v USA. Vyšetřovatelé prohledávali sídlo firmy v Ingolstadtu a montážní závod i soukromý dům ve městě Neckarsulm na jihozápadě Německa.

Počet podezřelých se zvýšil na 14 ze 13 v lednu, žádný z bývalých nebo současných členů vedení automobilky k nim nepatří.

Audi je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme