Pokud Američané zaútočí na KLDR, Čína by jim v tom měla zabránit, píše stranický deník

Pokud severokorejská armáda zaútočí na Spojené státy, Čína by měla být neutrální zemí. Pokud by naopak útok jako první provedla americká armáda, Čína by se měla pokusit ji zastavit. Tvrdí to ve svém vydání čínský stranický deník Global Times.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínská lidová osvobozenecká armáda. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

„Čína by měla dát jasně najevo, že pokud Severní Korea jako první odpálí rakety, které by ohrožovaly americkou půdu, Čína zůstane neutrální,“ cituje z článku Global Times agentura Reuters.

„Když Spojené státy a Jižní Korea zaútočí a pokusí se svrhnout severokorejský režim a změnit politický systém na Korejském poloostrově, Čína jim v tom zabrání,“ pokračuje komentář.

Proč chce KLDR útočit na tichomořský ráj turistů? Guam je pro Washington zásadní a leží nejblíž

Číst článek

Deník zmiňovaný článek o případném postoji Číny vydal poté, co americký prezident Donald Trump ve čtvrtek zostřil svou rétoriku vůči Severní Koreji a řekl, že jeho předešlá hrozba zuřivou odvetou, pokud Pchjongjang zaútočí, možná nebude stačit.

Deník je známý svou ostrou rétorikou, vydává ho největší čínský mediální dům People´s Daily a jeho názory jsou považovány za postoj vládnoucí Komunistické strany Číny, ne však za oficiální směr čínské zahraniční politiky.

Čína už několik měsíců tvrdí, že nemá na Pchjongjang takový vliv, aby ho dokázala přinutit začít vyjednávat o svém vojenském programu.

Stejně tak je prý bezmocná ve snaze přesvědčit obě země, aby přestaly ve svém vojenském vyhrožování.

David Jakš, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme