Poláci budou v neděli volit nového prezidenta

O půlnoci v Polsku skončí kampaň před nedělním prvním kolem voleb hlavy státu. Průzkumy potvrzují vedoucí pozici kandidáta Občanské platformy Donalda Tuska, kterého dohání kandidát strany Právo a Spravedlnost Lech Kaczyński.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko se chystá na volby

Polsko se chystá na volby | Foto: AFP

Poslední veřejný souboj svedou oba hlavní kandidáti v pátek večer ve veřejnoprávní televizi. Už odpoledne se ale sešli na kávě ve studiu Rádia ZET.

Moderátorka se jich zeptala, zda se po tom všem, co si řekli, mohou na sebe vůbec dívat. "Já ano," řekl Donald Tusk. Lech Kaczyński s odpovědí váhal a pak řekl: "Já rovněž, i když kolega není v nejlepší formě. Je nějaký agresivní."

Lecha Kaczyńského zaskočilo, když mu Donald Tusk vyčetl, že se nestará o hlavní město, kde je primátorem, a že se nezúčastnil klíčového jednání o financování dostavby metra a Varšava tím přišla o velké peníze.

"Stručně řečeno, využili jste toho, že teď nemůžu řídit Varšavu," prohlásil Lech Kaczyński, který si na dobu své předvolební kampaně vybral dovolenou a neplacené volno.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme