Poláci demonstrovali za propuštění svých krajanů

Proti tvrdosti zásahu italské policie a zadržování účastníků demonstrací v Janově protestovali odpůrci globalizace ve Varšavě. Před velvyslanectvím Itálie byl i stálý zpravodaj Českého rozhlasu v Polsku Pavel Novák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šest desítek příznivců iniciativy AntiG8 požadovalo před italským velvyslanectvím propuštění zadržených demonstrantů - zvláště pak 3 Poláků, kteří byli zatčeni při policejní prohlídce dvou školních budov v Janově, ve kterých byli účastníci demonstrací ubytováni. Podle italských zákonů jim hrozí až několikaleté vězení za členství v ozbrojené skupině.

Pod okny velvyslanectví shromáždění mladí lidé skandovali italsky i polsky hesla odsuzující zásah italské policie. Na chodníku před budovou zastupitelského úřadu zapálili svíčky na památku zabitého demonstranta Carla Giullianiho. Zástupce odpůrců globalizace přijal italský velvyslanec. Jejich petici požadující propuštění zadržovaných demonstrantů ale odmítl přijmout s tím, že křivá obvinění italských bezpečnostních sil.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme