Poláci ocenili, že se špičky EU při jednání s Ruskem postavily za jejich zemi

Hodně času věnovali účastníci summitu v Samaře problému polského masa, které se už rok a půl nesmí dovážet do Ruska. Německá kancléřka Angela Merkelová ruského prezidenta Vladimira Putina upozornila, že to není čistě polský problém - jde o zákaz exportu z Evropské unie a Brusel se tím bude zabývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A. Merkelová a V. Putin | Zdroj: ČTK

Polští komentátoři si všímají, že ruský prezident Vladimir Putin změnil argumenty. Teď už nemluví o závadnosti polského masa, ale otevírá problém unijních dotací do zemědělství, které znevýhodňují ruské potravinářské podniky. Zahraničně-politický komentátor televize TVN24 Jacek Palasiński ocenil, že se představitelé Unie v případě embarga na dovoz polského masa jednoznačně postavili za Polsko.

"Barosso i Merkelová zdůraznili, že solidarita je základem fungování celé Evropské unie a že nedovolí žádné rozdělení Unie. Bylo vidět, že atmosféra těch rozhovorů byla zřejmě otevřená a upřímná, ale určitě nebyla v některých chvílích příjemná," dodal Palasiński.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme