Poláci po 26 letech dopadli vrahy komunistického premiéra, dva jsou spojeni s gangem karatistů

Polská policie po 26 letech nejspíš dopadla vrahy někdejšího komunistického premiéra Piotra Jaroszewicze a jeho ženy. Prokuratura v Krakově obvinila celkem tři lidi. Dva z nich se k činu přiznali.

Krakov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Piotr Jaroszewicz | Foto: Sekretariat Prezesa Rady Ministrów | Zdroj: Public domain

Piotr Jaroszewicz a jeho manželka Alicja Solska zemřeli ve své varšavské vile za podivných okolností v noci na prvního září 1992. Solskou někdo z blízka zastřelil manželovou kulovnicí. Jaroszewicze útočníci mučili a potom uškrtili koženým páskem.

Na stopu pachatelů se po 26 letech dostali policisté v Krakově. Jak uvedl ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, při výslechu se k činu přiznal muž podezřelý v případě únosu, který s vraždou nesouvisí. Dva ze tří zadržených jsou spojení s takzvaným gangem karatistů, který v devadesátých letech vykrádal vily.

Hlavním motivem vraždy tak podle Ziobra nejspíš byla loupež. Další motivy zatím vyšetřovatelé nevyloučili. Piotra Jaroszewicz stál v čele komunistického Polska v letech 1970-1980.

null

null

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme