Poláci se vynutili otevření přechodu

Protesty a blokáda důležité dopravní tepny zvrátily rozhodnutí polských veterinářů v souvislosti s šířením slintavky a kulhavky. Občané polského přístavu Svinoústí si vynutili znovuotevření městského hraničního přechodu do Německa, který byl uzavřen v souvislosti s ochranou Polska před zavlečením dobytčí nemoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Téměř týden blokovali obchodníci ze Svinoústí kanál spojující volné moře s důležitým přístavem Štětínem. K blokád použili osobní trajekty. Kvůli uzavření městského hraničního přechodu totiž přišli o německé zákazníky a tím i o práci. Ministerstva vnitra a zemědělství nakonec podlehla nátlaku občanů a rozhodla se pěší hraniční přechod znovu otevřít. Předtím tam ale byly instalovány veškeré desinfekční prostředky k ochraně před šířením slintavky a kulhavky. Na otevření přechodu ale možná doplatí zdejší stáda divočáků pohybující se kolem hranic. Veterináři povolili preventivní odstřel těchto potenciálních nositelů slintavky a kulhavky.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme