Poláci se vynutili otevření přechodu

Protesty a blokáda důležité dopravní tepny zvrátily rozhodnutí polských veterinářů v souvislosti s šířením slintavky a kulhavky. Občané polského přístavu Svinoústí si vynutili znovuotevření městského hraničního přechodu do Německa, který byl uzavřen v souvislosti s ochranou Polska před zavlečením dobytčí nemoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Téměř týden blokovali obchodníci ze Svinoústí kanál spojující volné moře s důležitým přístavem Štětínem. K blokád použili osobní trajekty. Kvůli uzavření městského hraničního přechodu totiž přišli o německé zákazníky a tím i o práci. Ministerstva vnitra a zemědělství nakonec podlehla nátlaku občanů a rozhodla se pěší hraniční přechod znovu otevřít. Předtím tam ale byly instalovány veškeré desinfekční prostředky k ochraně před šířením slintavky a kulhavky. Na otevření přechodu ale možná doplatí zdejší stáda divočáků pohybující se kolem hranic. Veterináři povolili preventivní odstřel těchto potenciálních nositelů slintavky a kulhavky.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme