Poláci sledovali volbu papeže s obrovským zájmem. A vzpomínali na Jana Pavla II.

Na zvolení nového papeže čekal celý svět. Ale naši severní sousedé to prožívali opravdu mimořádně. Polská média v těchto dnech téměř ignorují jiná témata a zajímá je jediné. Co se děje a dělo v Římě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšava - historické náměstí

Varšava - historické náměstí | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Zprávy o výběru nové hlavy římskokatolické církve dominují rannímu vysílání všech rádií. I během seriálů či sportovních přenosů v televizích doprovázel v rohu nepřetržitý záběr na komín Sixtinské kaple, aby diváci nepropásli okamžik, kdy začne stoupat bílý dým.

Štáby polských televizí vysílaly hlavní zpravodajské relace přímo z Vatikánu. Téměř v každém zpravodajském materiálu se také připomínají okamžiky zvolení Poláka Karola Wojtyly papežem, Janem Pavlem II.

Hledají se pamětníci události z 16. října 1978. Jeden z nich, spolužák Jana Pavla II. připomněl, že se tehdy v 18 hodin objevila v rozhlasovém éteru informace, že Karol Wojtyla se stal papežem. „Pro mě to bylo obrovské zaskočení plné radosti a pro Poláky také.“

Nový papež František se postupně ujímá úřadu

Číst článek

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme