Poláci už znají termín parlamentních a prezidentských voleb

Poláky letos čeká volební podzim. V září a říjnu totiž rozhodnou o svých kandidátech do obou komor parlamentu, ale také o prezidentovi republiky. Lidé by také měli v referendu hlasovat o přijetí euroústavy. Termín však zatím není znám.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wlodzimierz Cimoszewicz a Aleksander Kwaśniewski

Wlodzimierz Cimoszewicz a Aleksander Kwaśniewski | Zdroj: ČTK

O datu voleb ve středu jednal maršálek Sejmu s prezidentem republiky. "V rámci prezidentských pravomocí hodlám vyhlásit volby do Sejmu a Senátu na 25. září 2005," oznámil poté Aleksander Kwaśniewski.

Maršálek Sejmu Wlodzimierz Cimoszewicz upřesnil termín prezidentských voleb: "V zákonné lhůtě oznámím, že se prezidentské volby uskuteční 9. října, tedy 2 týdny po volbách parlamentních," uvedl předseda Sejmu. Cimoszewicz zároveň ukončil spekulace o vlastní kandidatuře na prezidenta. Uvedl, že se o tuto funkci ucházet nebude a stáhne se i z politického života

Ne zcela jasný zůstává termín polského referenda o evropské ústavě. "Není vyloučeno, že navrhnu, aby se referendum konalo společně s volbami, a to pravděpodobně s prezidentskými 9. října," prohlásil polský prezident.

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme