Poláci už znají termín parlamentních a prezidentských voleb

Poláky letos čeká volební podzim. V září a říjnu totiž rozhodnou o svých kandidátech do obou komor parlamentu, ale také o prezidentovi republiky. Lidé by také měli v referendu hlasovat o přijetí euroústavy. Termín však zatím není znám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wlodzimierz Cimoszewicz a Aleksander Kwaśniewski | Foto: ČTK

O datu voleb ve středu jednal maršálek Sejmu s prezidentem republiky. "V rámci prezidentských pravomocí hodlám vyhlásit volby do Sejmu a Senátu na 25. září 2005," oznámil poté Aleksander Kwaśniewski.

Maršálek Sejmu Wlodzimierz Cimoszewicz upřesnil termín prezidentských voleb: "V zákonné lhůtě oznámím, že se prezidentské volby uskuteční 9. října, tedy 2 týdny po volbách parlamentních," uvedl předseda Sejmu. Cimoszewicz zároveň ukončil spekulace o vlastní kandidatuře na prezidenta. Uvedl, že se o tuto funkci ucházet nebude a stáhne se i z politického života

Ne zcela jasný zůstává termín polského referenda o evropské ústavě. "Není vyloučeno, že navrhnu, aby se referendum konalo společně s volbami, a to pravděpodobně s prezidentskými 9. října," prohlásil polský prezident.

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme