Polák vězněný kvůli MMF propuštěn

Osmnáctiletý polský student Kamil Olejnik, který strávil zhruba dva měsíce v českých věznicích za účast při nepokojích během pražského zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, byl dnes propuštěn z vazby. Rozhodl o tom soud v severopolském městě Olsztyn, kde mladík žije s rodiči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olsztynská prokuratura se v podkladech shromážděných k případu českými vyšetřovateli nedohledala důkazů, že by se Olejnik aktivně během demonstrací účastnil útoků na policisty. Přestože další stíhání proti němu prokurátoři povedou na svobodě, mladík se pravidelně musí hlásit na policii a do ukončení případu nesmí vyjet za hranice Polska. Bezprostředně po opuštění cely Olejnik novinářům řekl, že je nevinný. „Trochu si odpočinu a vrátím se do školy,“ uvedl.

Kamila Olejnika polským úřadům české orgány činné v trestním řízení předaly v pondělí. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až tři roky vězení. V souvislosti s protesty proti MMF bylo v Praze zadrženo zhruba 900 lidí a 19 z nich vyšetřovatel obvinil. Ve vězení zůstává už jen osmnáctiletý Dán, který byl také obviněn z napadení veřejného činitele.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme