Polákům se nelíbí česká výzdoba budovy Rady Evropské unie

České předsednictví ozvláštnilo budovu Rady Evropské unie kontroverzní výstavou. Ta má znázorňovat stereotypy, které ve vztahu k jednotlivým členským zemím existují. Bulharsko například symbolizuje turecká toaleta a Švédsko krabice firmy IKEA. Poláky ale výstava pobuřuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká předsednická výzdoba v budově Rady EU v Bruselu

Česká předsednická výzdoba v budově Rady EU v Bruselu | Zdroj: ČTK

Polsko na výstavě symbolizuje katolický kněz třímající duhovou vlajku organizací homosexuálů. Autorem je polský umělec Leszek Hirszenberg.

Konzervativní politiky takové zobrazení pobouřilo. Europoslanec Marcin Libicki to označil za populismus nejhrubšího zrna. Podle jeho názoru je to urážka náboženského cítění a primitivní poukaz na existující stereotypy.

Polsko by podle poslance Libického lépe představovala například postava bojujícího husara. Dá se očekávat, že další protesty proti české výstavě budou následovat.

Více o české výstavě v budově Rady EU:
Česká výzdoba budovy Rady Evropské unie budí pozornost

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme