Polsko se podle Kaczyńského nechystá vystoupit z Evropské unie. Vadí mu porušování rovnosti států

Předseda nejsilnější polské strany Právo a spravedlnost, vicepremiér Jaroslaw Kaczyński vyloučil možnost takzvaného polexitu. Kaczyński tím reagoval na slova svých blízkých spolupracovníků, že Poláci by se měli připravit na možnost vystoupení z Evropské unie.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda nejsilnější polské strany Právo a spravedlnost, vicepremiér Jaroslaw Kaczyński | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Jaroslaw Kaczyński v rozhovoru pro polskou tiskovou agenturu PAP ujistil, že k žádnému polexitu nedojde. Zároveň ale řekl, že dohody o Evropské unii se nedodržují nebo svévolně interpretují a dochází k drastickému porušování principu rovnosti členských zemí.

Evropská komise chce, aby Polsko platilo pokutu. Nezastavilo činnost orgánu trestající soudce

Číst článek

Je také vidět tendence k využívání unie jako nástroje politiky ze strany nejsilnějších zemí, a konkrétně Německa, řekl Jaroslaw Kaczyński a zdůraznil, že Polsko vidí svou budoucnost v unii, ale chce také zůstat suverénním státem.

Unie má výlučné kompetence v oblasti zahraniční a hospodářské politiky, existují kompetence smíšené a potom ty, které náležejí pouze státu, což je například resort spravedlnosti, uvedl polský vicepremiér.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme