Policejní komisařství v texaském Dallasu napadl ozbrojený útočník

Neznámý útočník střílel na policisty u jejich sídla v americkém Dallasu. Před útěkem nechal u budovy tašky s malými bombami. Jedna explodovala sama, druhou zneškodnil pyrotechnik. Ozbrojence nakonec po krátké honičce a přestřelce zasáhli policejní ostřelovači. Nikdo další nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Dallasu vyšetřuje útok na budovu svého komisařství | Zdroj: ČTK

Útočník odjel v obrněné dodávce. Při útěku naboural jeden policejní vůz a skončil na parkovišti restaurace vzdálené asi 16 kilometrů od města. Tam vypukla další přestřelka.

Zasahujícím příslušníkům bezpečnostních sil se muž představil jako James Boulware. Řekl, že má v dodávce výbušniny.

„Specialisté mluví s jedním z podezřelých po telefonu a snaží se situaci uklidnit. Muž se identifikoval, jeho totožnost ale ještě musíme ověřit. Vyjednavačům řekl, že jsme mu vzali dítě a obvinili z terorismu,“ uvedl během zásahu policejní šéf David Brown.

Ozbrojence nakonec přes čelní sklo dodávky zasáhl policejní ostřelovač. Pyrotechnici později potvrdili, že muž v dodávce je mrtvý, a provedli kontrolovaný výbuch vozidla.

David Brown na tiskové konferenci oznámil, že policie nemá sebemenší náznaky toho, že by útočník měl co do činění s terorismem. Podotkl, že jeho lidé při vyšetřování úzce spolupracují s federální policií FBI.

Dlouho nebylo jasné, kolik lidí na sídlo policie zaútočilo. Svědci mluvili až o čtyřech pachatelích. Podle Browna šlo ale o omyl. „Myslíme si, že podezřelý střílel z několika různých míst a svědci mohli vidět stejného podezřelého z různých úhlů,“ vysvětlil policejní šéf.

ČTK, ČRo, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme