Policie a armáda rozehnaly v Tunisku několik demonstrací

Tunisané s napětím očekávají změny v nové vládě. Premiér musí najít náhradníky za čtyři opoziční ministry, kteří rezignovali minulý týden. Pátý pak opustil vládu kvůli vazbám na bývalého prezidenta Ben Alího. Navzdory pokračujícím demonstracím ale novému kabinetu pravděpodobně budou znovu dominovat lidé, kteří byli u moci za předchozího režimu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pouliční potyčky v ulicích Tunisu | Zdroj: ČTK

Na tuniských demonstracích se mezi tím opět stupňují násilnosti. Policie slzným plynem rozehnala několik set lidí, kteří protestovali v historickém centru Tunisu.

Šlo převážně o mladíky z chudých zemědělských regionů, kteří se dožadují větší sociální spravedlnosti. Své požadavky ale podpořili i vrháním kamenů.

V Gafse proti demonstrujícím poprvé od úprku Ben Alího ze země zasahovala dokonce armáda. A v druhém největším tuniském městě Sfaxu začala generální stávka. Její účastníci podobně jako demonstranti požadují demisi vlády ovládané ministry z Ben Alího režimu.

Martin Hromádka, Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme