Francii zasáhla bouře Miguel. Kvůli vysokým vlnám se převrátil člun a utopili se tři záchranáři

Na západní pobřeží Francie v pátek udeřila bouře Miguel, která zvedla vysoké vlny a přinesla nárazy větru o rychlosti téměř 130 kilometrů za hodinu. Nedaleko břehu jižně od města Nantes se utopili tři záchranáři, s nimiž se převrátil člun, informovala agentura AFP. Meteorologové pro celý region vydali druhý nejvyšší stupeň varování před větrem.

Paříž (Aktualizováno: 17:23 7. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sever Francie zasáhla bouře. (ilustrační foto) | Foto: Darrin Zammit Lupi | Zdroj: Reuters

Podle twitterového vyjádření místní policejní prefektury se člun se záchranáři převrátil ve vzdálenosti přibližně 800 metrů od pláže u městečka Sables d’Olonne. Na jeho palubě bylo v té chvíli sedm lidí, z nichž čtyři se zvládli v rozbouřeném moři dostat zpět ke břehu.

Smutek nad ztrátou záchranářů už vyjádřil na svém twitterovém účtu i francouzský prezident Emmanuel Macron.

Druhý nejvyšší ze čtyř stupňů výstrahy platí v pátek pro deset departementů v oblasti ohraničené Nantes na severu a Bordeaux na jihu. Úřady doporučily lodím nevyjíždět na moře a lidem zdržovat se dále od pobřeží.

Dosud nejvyšší rychlost větru hlásí v pátek meteorologové z ostrova Ile-d´Yeu, kde naměřili 128,5 kilometrů za hodinu.

Francouzské železnice z bezpečnostních důvodů dopoledne do odvolání přerušily provoz na několika tratích například v okolí Bordeaux či La Rochelle. Hasiči museli zasahovat u několika lokálních záplav.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme