Policie dopadla jednoho z bossů kalabrijské mafie

Italská policie dopadla jednoho z nejnebezpečnějších bossů kalabrijské mafie 'Ndranghety. Antonio Rosmini unikal spravedlnosti přes osm let. Jde o další úspěch policie v nynějším taženi proti italským mafiánským organizacím, které se snaží z jihu pronikat více na sever a představují nebezpečí pro ekonomiku celé země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zásah italských karabiníků proto mafii | Zdroj: ČTK

Osmatřicetiletý Antonio Rosmini byl odsouzen k doživotnímu vězení za tři vraždy, ale je pravděpodobné, že jich v krvavé válce mezi klany z 90. let má na svědomí více. Od roku 1996 byl Rosmini na útěku. Policie ho překvapila dnes ráno v jeho vlastním bytě v Reggio Calabria.

Rosmini vedl jeden z klanů kalabrijské mafie. V současnosti je 'Ndrangheta považována za nejnebezpečnější a také nejkrutější mafiánskou organizaci v Itálii. Podobně jako sicilská Cosa Nostra, neapolská Camorra a apulijská Sacra Corona Unita vydělává obrovské částky na obchodu s drogami, zbraněmi a často i s lidmi, ale také na vydírání a výpalném.

Dnes ráno také bylo v Římě zatčeno osm lidí ze sicilských mafiánských klanů, kteří loupežemi v bankách financovali mafiány na útěku, jejich rodiny a advokáty.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme