Policie dopadla jednoho z hlavních strůjců atentátu na Bali

Na Sumatře byl zatčen hlavní organizátor teroristického útoku na Bali. Informaci dnes potvrdila indonéská policie, podle níž byl zadržený muž zástupcem velitele celé skupiny atentátníků. Při bombovém útoku loni v říjnu na Bali bylo zabito 202 osob, převážně zahraničních turistů. Policie dosud zadržela 34 podezřelých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Idris | Zdroj: ČTK

Dosud největší úlovek v policejní síti potvrdil její šéf, generál Pastika. Podle něho byl muž jménem Idris jedním z nejhledanějších pachatelů atentátu na Bali, protože právě on patřil k jeho hlavním vykonavatelům. Policie také uvedla, že Idris je členem extrémistické muslimské organizace Jemaah Islamiah, která za teroristickým útokem údajně stála, nepatří však k jejím předním členům.

V souvislosti s atentátem už je souzeno několik osob, kterým hrozí trest smrti. Podle amerických zpravodajských služeb je v současnosti činnost skupiny Jemaah Islamiah dosavadním vyšetřováním a zatýkáním částečně paralyzována, hrozba teroristických útoků menšího rozsahu ale trvá.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme