Policie dopadla uprchlé vězně. Útěk 'jako od Houdiniho' si natočili na mobil

Tři vězně, kteří loni uprchli ze žaláře a natočili se přitom na mobilní telefon, se podařilo chytit. První z nich – Bac Tien Duong – se krátce po útěku policistům přihlásil sám, jak uvádí CNN. Zbylé dva – Hosseina Nayeriho a Jonathana Tieua – se podařilo zatknout před pár dny.

Columbia (Jižní Karolína) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice na ostrově Robben. (Ilustrační snímek) | Foto: Mark Wessels | Zdroj: Reuters

Policie vězně dopadla poté, co je lidé poznali v bílé kradené dodávce, uvádí CNN s odvoláním na šerifku Sandru Hutchensovou.

Video, které se skládá z amatérských střihů a poprvé ho odvysílala stanice NBC4, je natočeno na mobilní telefon. 

Zachycena je každá fáze útěku - přes věznici a vězeňské šachty až po střechu káznice. „Jmenuji se Adam Hossein Nayeri. Spousta lidí nás ráda přirovnává k některému z Houdiniho útěků,“ doprovází to komentář jednoho z trestanců. NBC4 uvedla, že ze záznamu byla kvůli autorským právům odebrána hudba.

Vězňům se podařily přeřezat mříže v jedné z šachet a vylézt až na střechu vězení. Odtud zamířili na pláž, kde si pořídili několik snímků.

Fotografovali se i u oblíbené dopravní cedule Haight-Ashbury v San Francisku, ukazují snímky zveřejněné serverem USA Today.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme