Policie evakuovala z centra Paříže tisíce lidí. Kvůli hrozbě výbuchu bomby u Eiffelovy věže

Kvůli údajné nastražené náloži evakuovala francouzská policie včera večer z Eiffelovy věže a prostranství na Martových polích asi dva tisíce lidí. Anonymní telefonát výbuch bomby oznámil také ve stanici metra Saint Michel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuace Eiffelovy věže. | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Stanici, která se stala terčem teroristického útoku před patnácti lety, při němž zahynulo osm lidí, policisté evakuovali poté, co další telefonát pohrozil bombou na tomto klíčovém dopravním uzlu, kde se přestupuje na dvě trasy příměstských vlaků a metro. Vše se ale odehrálo klidně.

U Eiffelovy věže stáli turisté a disciplinovaně se řídili pokyny policistů i vojáků se samopaly. „Oznámili nám to megafonem,“ říká jedna z turistek, která byla večer v horních patrech Eiffelovy věže. Její kolega potvrzuje, že vše se událo v klidu. „Všichni jednali klidně, sjeli jsme výtahem, bohužel jsme se zrovna chystali jíst a z toho sešlo,“ dodává se smíchem.

Policie uzavřela okolí věže a zůstala celou noc v pohotovosti. I kvůli nedávnému výročí atentátů z 11. září ve Spojených státech. Pyrotechnici mezitím prohledali se speciálně cvičenými psy celou věž patro po patře.

V těsném sousedství Eiffelovy věže je i zastupitelský úřad České republiky, podle informací mluvčího Michala Dvořáka policie potvrdila, že se jednalo o poplach a ambasáda je v tuto chvíli v bezpečí.

Jan Pokorný, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme