Britská police pátrala po sedmnáctiměsíční holčičce. Ukradli ji i s autem

Sedmnáctiměsíční holčička, která v neděli odpoledne zmizela v Londýně spolu s ukradeným autem, se našla. Maria je v bezpečí a cítí se dobře, uvedla zpravodajská stanice BBC na svém webu. Podle zprávy Scotland Yardu byla dívka nalezena asi 1500 metrů od místa, kde byl vůz ukraden.

Londýn (Aktualizováno: 6:26 7. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie vyhlásila pátrání po sedmnáctiměsíční Marii, kterou někdo ukradl i s autem (ilustrační foto) | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Maria seděla na předním sedadle, když se její otec setkal ve východolondýnské čtvrti Newham s neznámým mužem, s nímž chtěl jednat o prodeji vozidla. Muž ale naskočil do automobilu a ujel i s dcerkou prodávajícího.

Policie vyzvala veřejnost k pomoci při pátrání po dívce. Automobil se přitom mezitím našel opuštěný na nedaleké silnici.

Po Marii, která se narodila v Rumunsku, ale žije se svou rodinou v Londýně, vypuklo obrovské policejní pátrání.

„Bohudíky. Cítím se jako znovuzrozený,“ prohlásil po nalezení neteře pětadvacetiletý obchodník s auty Gheorghe Stelicou. „Cítím, že jsem nový člověk, cítím více než tisícinásobnou úlevu. Můj bratr je šťastný a moc děkuje policii za její práci,“ dodal.

Obchodník s auty Stelica uvedl, že požádal svého bratra, 35letého Claudia Stelicu o laskavost, aby předvedl auto zájemci, protože sám byl mimo Londýn. Zájemce se mu během telefonátu nezdál nijak podezřelý. Bratr pak vzal Marii do auta.

Když šel předvést motor, zloděj do vozu naskočil a odjel - i s dívkou. Muž, který ji odvezl v černém Audi A5, byl údajně asijského původu a měl na sobě černé oblečení. Londýnská policie vyzvala případné svědky k poskytnutí informací.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme