Policie má pachatele, který ve vídeňském metru zaútočil na černošskou cestující

Ve Vídni se stále mluví o víkendovém incidentu z tamního metra. Jeden z cestujících na nástupišti strčil do ženy a shodil ji do kolejiště, napadená byla navíc černoška. Podle svědků se pachateli nelíbilo, že napadená žena nebo její kamarádka mluvily příliš nahlas do mobilního telefonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

Celý incident se odehrál ve velmi pozdních nočních hodinách, o pachateli se ví jen to, že jde o padesátiletého elektrikáře, který po krátké potyčce shodil do kolejiště jednu z cestujících na nástupišti.

Zmíněná žena skončila v kolejišti se zlomenou nohou a od jisté smrti způsobené kolizí s přijíždějícím vlakem ji zachránil duchapřítomný cestující, který stiskl tlačítko STOP na peróně, čímž přijíždějící metro zastavil zhruba půl minutu před vjezdem do stanice.

Přehrát

00:00 / 00:00

O incidentu v rakouském metru informoval zpravodaj Vojtěch Berger

Jednalo se zřejmě o rasově motivovaný útok, což dokládají i výpovědi svědků. Napadená žena je původem z Keni a její kamarádka, která byla do incidentu rovněž zapletena, pocházela z Ghany, obě jsou tedy černé pleti. Dopadený pachatel ovšem rasově motivovaný útok odmítá.

V souvislosti s útokem v Rakousku ještě zesílila diskuze o bezpečnosti cestování metrem, která se rozběhla už v prosinci, kdy v jedné ze souprav jedoucího metra došlo ke znásilnění. To vyvolalo debatu o tom, kolik je ve vídeňské hromadné dopravě kamer, díky kterým byl dopaden pachatel prosincového trestného činu.

Systém tedy funguje dobře a i experti hodnotí vídeňskou dopravu jako velmi solidně zabezpečenou, jenomže ani sebelepší kamerový systém nedokáže zabránit kriminálníkům, aby páchali trestné činy, maximálně může pomoct při jejich dopadení.

Tereza Jelínková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme