Policie našla hlavu a končetiny novinářky Wallové. Madsen dál tvrdí, že zemřela nešťastnou náhodou

Skoro dva měsíce po jejím zmizení vyšetřovatelé našli hlavu, nohy a oblečení patřící švédské novinářce Kim Wallové. Z vraždy 30leté ženy žalobce viní dánského majitele amatérsky postavené ponorky Petera Madsena. Ten tvrdí, že Wallová na jeho plavidle zemřela nešťastnou náhodou, když ji do hlavy udeřil poklop. Podle žalobce se ale na zohaveném těle našlo také 15 bodných ran.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinářka Kim Wallová | Zdroj: Reuters/TT NEWS AGENCY

Dánská policie v sobotu uvedla, že během pátku našla hlavu a končetiny Kim Wallové, která zemřela za záhadných okolností na palubě Madsenovy ponorky. Části těla byly nalezeny v jednom pytli, druhý obsahoval oblečení ženy a nůž. Oba byly zatížené kovovými předměty a našli je potapěči spolupracující s policií.

Majitel ponorky novinářku pobodal 15 ranami a oddělil její hlavu od těla, uvedl žalobce

Číst článek

Peter Madsen tvrdí, že Wallová zemřela na jeho ponorce nešťastnou náhodou poté, co jí na hlavu spadl těžký poklop.

Mluvčí policie však po nálezu zbývajících částí těla novinářky řekl, že na nalezené lebce neobjevili žádné fraktury, uvedla agentura Reuters.

Policie 3. října také zveřejnila, že na Madsenově počítači nalezla snímky zachycující násilnou vraždu neznámé ženy, na kterých ji někdo škrtí a utne jí hlavu. Vynálezce odmítl, že by byl počítač jeho. U soudu řekl, že ho mohl používat kdokoliv z laboratoře.

'Pohřbená v moři'

Na začátku října v předsoudním slyšení v Kodani žalobce Jakob Buch-Jepsen uvedl, že vynálezce Wallovou usmrtil v zatím neupřesněné době mezi 10. a 11. srpnem.

Ponorka UC3 Nautilus dánského vynálezce Petera Madsena | Zdroj: Reuters

Policie ho už dříve obvinila z vraždy. Soud jej ale zatím drží ve vazbě jen pro podezření z neúmyslného zabití a zohavení mrtvoly. Tělo novinářky policie našla na břehu Kodaně na konci srpna. 

Kim Wallová zmizela poté, co byla 10. srpna naposledy viděna v kodaňském přístavu Refshaleoen spolu s Madsenem. Rodině řekla, že jede do Dánska, aby se 46letým vynálezcem udělala rozhovor. 

Když se Wallová nevracela dlouho domů, její přítel zavolal policii a začalo pátrání. Druhého dne ráno záchranáři našli potápějící se ponorku. Jediným člověkem široko daleko byl ale pouze Madsen. Ponorka byla podle policie potopena záměrně.

Madsen už v srpnu uvedl, že žena zemřela při nehodě a on ji „pohřbil“ v moři. Při prvotním výslechu však tvrdil, že ji vysadil živou a zdravou v Kodani.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme