Policie našla na ambasádách v Římě další podezřelé balíčky

Další podezřelé balíčky ohlásilo šest ambasád v Římě. V obálce na řeckém velvyslanectví našli policisté trhavinu, ostatní podezřelé zásilky se naštěstí ukázaly jako falešný poplach. Vyšetřování zatím ukazuje na italské anarchisty, kteří stáli i za dopisními bombami z minulého čtvrtka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na řeckém velvyslanectví v Římě zásilka nevybuchla jen náhodou. | Zdroj: ČTK

Řecký velvyslanec v Itálii Michalis Cambanis vysvětlil, že obálka velikosti A4, doručená poštou už v pátek, nevybuchla jen náhodou.

Podle prvních informací příprava i výbušnina a roznětka jsou stejné jako v případě dvou výbušných zásilek zaslaných na švýcarskou a chilskou ambasádu před svátky. Vyšetřovatelé hledají otisky prstů a další indicie. Jsou přesvědčeni, že pachatelé jsou z anarchistických organizací.

Během dneška policie intervenovala na dalších pěti velvyslanectvích v Římě. Na ambasádě Venezuely, Monaka, Dánska, Albánie a na finském velvyslanectví při Svatém stolci byl poplach vyvolaný podezřelými balíčky naštěstí planý.

Vědunka Lunardi, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme