Policie našla ve vyhořelém věžáku Granfell Tower ostatky 87 lidí, zatím zná totožnost 21 obětí

Celkem 87 kosterních pozůstatků našla policie ve vyhořelém londýnském věžáku Grenfell Tower. Pouze 21 obětí tragického požáru z minulého měsíce se ale zatím podařilo identifikovat. O konečném počtu obětí nejspíš nebude jasno ani do konce roku.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Identifikace obětí požáru Granfell Tower pokračuje. | Zdroj: Reuters

Vláda v Londýně mezitím převzala správu nad městskou radou ve čtvrti Kensington a Chelsea. Ta čelí stále ostřejší kritice kvůli údajnému podílu na tragédii a příliš pomalé a neúčinné pomoci přeživším a rodinám obětí.

Speciální tým vládních úředníků si vzal na starost hlavně shánění trvalého bydlení pro lidi z vyhořelého věžáku. Podle mluvčí organizace přeživších z Grenfell Tower Eleanor Kellyové dostalo 139 rodin nabídku na přechodné ubytování. Jen 14 domácností ji ale přijalo.

Rodiny si vesměs stěžují na to, že je bydlení příliš daleko od Kensingtonu, a zůstávají dál v nouzových prostorách. Policejní specialisté a antropologové dokončili prohlídku všech 24 pater věžáku.

V každém poschodí proseli asi 15 tun trosek a našli lidské ostatky nejspíš 87 osob. 

Přeživší chtějí důkladnější vyšetřování

Asi 150 obyvatel, kteří přežili inferno v Grenfell Tower, žádá mnohem širší rozměr veřejného vyšetřování, které ministerská předsedkyně Theresa Mayová slíbila.

V dopise jí proto v úterý vyzvali  k tomu, aby v čele vyšetřování stál někdo jiný, než někdejší soudce sir Martin Moore-Bick. Ten byl coby soudce Odvolacího soudu podepsaný pod případem, kdy byla sociálně slabá rodina proti své vůli přestěhovaná na místo vzdálené 50 mil od původního bydliště.

Lidem se nezamlouvá ani jeho dosavadní specializace na obchodní právo a proto nemá jejich důvěru.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme