Policie nenašla v domě zesnulého miliardáře Berezovského žádné podezřelé látky

Britská policie nenašla v domě zesnulého magnáta Borise Berezovského žádné stopy podezřelých látek. Informuje o tom BBC. Oligarchův dům v Ascotu prohledávali policejní experti na chemický a jaderný materiál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie prohledává dům Borise Berezovského v Ascotu | Zdroj: Reuters

Britská policie vyšetřuje smrt ruského magnáta jako zatím nevysvětlitelné úmrtí.

Spekuluje se, že Boris Berezovskij spáchal sebevraždu. Jeho přátelé s tím ale nesouhlasí.

„Vždycky byl plný života, měl hodně plánů, jeho smrt námi otřásla," řekla přítelkyně magnátovy rodiny Saša Něrozinovová britskému listu Telegraph.O tom, že Berezovskij údajně ztratil smysl života, mluví redaktor ruské mutace časopisu Forbes, který s oligarchou večeřel v pátek večer v Londýně a měl údajně vyslechnout přání Berezovského vrátit se na zbytek života do Ruska.

Miliardář žijící 13 let v britském exilu chtěl prý návrat do vlasti riskovat i přes případné trestní stíhání a uvěznění.

Policejní experti zrušili kordón kolem Berezovského domu poté, co uvnitř nenašli nic podezřelého, včetně stop radioaktivity.

Britská policie rozjela vyšetřování příčin smrti oligarchy Berezovského

Číst článek

Sedmašedesátiletého Berezovského našel v sobotu odpoledne mrtvého ve vaně jeden z jeho osobních strážců. Tělo je stále v domě v hrabství Berkshire.

Berezovskij získal politický azyl v Británii v roce 2003. Ruský oligarcha patřil ke kritikům Kremlu, stejně jako jeho přítel, někdejší ruský agent Alexandr Litviněnko. Ten v roce 2006 zemřel v Londýně na otravu poloniem.

Helena Berková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme