Policie obvinila 16letého mladíka, který v Londýně útočil kyselinou

Britská policie v sobotu oficiálně obvinila 16letého chlapce po sérii pěti útoků kyselinou v Londýně. Hoch by měl v pondělí stanout před soudem pro mladistvé v Stratfordu. V pondělí by měli rovněž poslanci dolní komory britského parlamentu jednat o možném zpřísnění trestů za podobné útoky, uvedl zpravodajský server BBC News.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britské policejní jednotky na křižovatce Hackney Road a Queensbridge Road, kde k jednomu z útoků došlo. | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Dva muži na mopedu v noci na pátek v Londýně napadli kyselinou pět lidí, jeden ze zraněných si ponese celoživotní následky. Krátce po činu policie zadržela jako podezřelé dva mladíky ve věku 15 a 16 let.

Starší z mladíků byl obviněn mimo jiné z vážného ublížení na zdraví, vlastnictví nebezpečné látky a loupeže a zůstává ve vazbě. Mladší chlapec byl propuštěn na kauci.

Náctiletí mladíci v Londýně poleptali kyselinou pět lidí. Městem jezdili hodinu a půl

Číst článek

Vyšetřovatelé od počátku vycházejí z předpokladu, že za sérií incidentů stojí stejná dvojice. Prvním napadeným byl jiný řidič mopedu, kterého dvojice krátce před půlnocí dojela na křižovatce v severní části metropole.

Útočníci mu chrstli do tváře žíravou látku a pak mu ukradli moped. Zhruba po 20 minutách napadli druhého člověka a pak v rychlém sledu polili toxickou látkou další tři muže.

Podle BBC se počet útoků kyselinou v Anglii od roku 2012 zdvojnásobil na 504 v období 2016 až 2017. Policie rovněž upozornila, že útoky páchají velmi často nezletilí. U útoků, kde je známý věk pachatele, byl každý pátý útočník mladší 18 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme