Policie obvinila 16letého mladíka, který v Londýně útočil kyselinou

Britská policie v sobotu oficiálně obvinila 16letého chlapce po sérii pěti útoků kyselinou v Londýně. Hoch by měl v pondělí stanout před soudem pro mladistvé v Stratfordu. V pondělí by měli rovněž poslanci dolní komory britského parlamentu jednat o možném zpřísnění trestů za podobné útoky, uvedl zpravodajský server BBC News.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britské policejní jednotky na křižovatce Hackney Road a Queensbridge Road, kde k jednomu z útoků došlo. | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Dva muži na mopedu v noci na pátek v Londýně napadli kyselinou pět lidí, jeden ze zraněných si ponese celoživotní následky. Krátce po činu policie zadržela jako podezřelé dva mladíky ve věku 15 a 16 let.

Starší z mladíků byl obviněn mimo jiné z vážného ublížení na zdraví, vlastnictví nebezpečné látky a loupeže a zůstává ve vazbě. Mladší chlapec byl propuštěn na kauci.

Náctiletí mladíci v Londýně poleptali kyselinou pět lidí. Městem jezdili hodinu a půl

Číst článek

Vyšetřovatelé od počátku vycházejí z předpokladu, že za sérií incidentů stojí stejná dvojice. Prvním napadeným byl jiný řidič mopedu, kterého dvojice krátce před půlnocí dojela na křižovatce v severní části metropole.

Útočníci mu chrstli do tváře žíravou látku a pak mu ukradli moped. Zhruba po 20 minutách napadli druhého člověka a pak v rychlém sledu polili toxickou látkou další tři muže.

Podle BBC se počet útoků kyselinou v Anglii od roku 2012 zdvojnásobil na 504 v období 2016 až 2017. Policie rovněž upozornila, že útoky páchají velmi často nezletilí. U útoků, kde je známý věk pachatele, byl každý pátý útočník mladší 18 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme