Švédsko 3:7 Česko

Policie pátrá po pachateli bombového útoku v Bangkoku. Pomáhá jí záznam z kamery

Thajská policie je na stopě strůjcům bombového útoku. V centru Bangkoku při něm zemřelo 22 lidí a dalších 120 je zraněných. Mezi oběťmi je i jedna turistka s britským pasem. Vyšetřovatelé už mají několik podezřelých. Hlavním vodítkem je záznam z pouliční kamery.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavním vodítkem thajské policie je záznam z pouliční kamery poblíž chrámového komplexu Erawan

Hlavním vodítkem thajské policie je záznam z pouliční kamery poblíž chrámového komplexu Erawan | Zdroj: Reuters

Thajské televize zveřejnily videozáznam, na kterém je mladý muž s brýlemi, v šortkách a ve žlutém tričku. Ten přijel tuktukem do chrámového komplexu Erawan, sedl si na lavičku, opatrně ze zad sundal velký černý batoh a po chvíli bez něj odešel.

Podle agentury AP je policie přesvědčená, že právě v batohu byla bomba. Mladík zřejmě není thajské národnosti. Vláda mezitím zvažuje nasazení více vojáků a policistů v ulicích Bangkoku.

Dnes tam došlo k dalším dvěma útokům. Ty nikoho nezranily a pachatelé jsou na útěku. Nejdřív neznámý muž shodil z jednoho z mostů granát. Druhý pak odpálil bombu u stanice městské rychlodráhy.

V Bangkoku vybuchly další nálože. Na místě nejsou ranění

Číst článek

Thajské policie už preventivně posílila ostrahu velkých dopravních uzlů a turistických atrakcí.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme