Policie pátrá po pachateli bombového útoku v Bangkoku. Pomáhá jí záznam z kamery

Thajská policie je na stopě strůjcům bombového útoku. V centru Bangkoku při něm zemřelo 22 lidí a dalších 120 je zraněných. Mezi oběťmi je i jedna turistka s britským pasem. Vyšetřovatelé už mají několik podezřelých. Hlavním vodítkem je záznam z pouliční kamery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavním vodítkem thajské policie je záznam z pouliční kamery poblíž chrámového komplexu Erawan | Zdroj: Reuters

Thajské televize zveřejnily videozáznam, na kterém je mladý muž s brýlemi, v šortkách a ve žlutém tričku. Ten přijel tuktukem do chrámového komplexu Erawan, sedl si na lavičku, opatrně ze zad sundal velký černý batoh a po chvíli bez něj odešel.

Podle agentury AP je policie přesvědčená, že právě v batohu byla bomba. Mladík zřejmě není thajské národnosti. Vláda mezitím zvažuje nasazení více vojáků a policistů v ulicích Bangkoku.

Dnes tam došlo k dalším dvěma útokům. Ty nikoho nezranily a pachatelé jsou na útěku. Nejdřív neznámý muž shodil z jednoho z mostů granát. Druhý pak odpálil bombu u stanice městské rychlodráhy.

V Bangkoku vybuchly další nálože. Na místě nejsou ranění

Číst článek

Thajské policie už preventivně posílila ostrahu velkých dopravních uzlů a turistických atrakcí.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme